Aktualności

Przygotowania Wichru

• autor: Ludwiczek, 2011-07-29 18:50

Piłkarze A-klasowego Wichru Mierzym rozpoczęli przygotowania do sezonu 2011/2012 pod okiem nowego szkoleniowca. Na stanowisku trenera pierwszego zespołu Tomasza Jareckiego zastąpił Łukasz Żukowski...

Pierwszy mecz sparingowy gracze z Mierzymia rozegrali przed blisko dwoma tygodniami, a przeciwnikiem był przedstawiciel Pomorskiej Ligi Oldbojów Strażak Świeszyno. Spotkanie zakończyło się remisem 2:2. Bramki dla zespołu z A-klasy zdobyli Jarek Mudryk (po dograniu Łukasza Łaskiego) oraz po rzucie rożnym wykonywanym przez Dawida Mikitę, piłkę w siatce umieścił Szymon Pilipiec.

W bieżącym tygodniu na przestrzeni dwóch dni Wicher rozegrał dwa kolejne test- mecze. W środowym pojedynku przeciwnikiem był zespół oldbojów Zefira Wyszewo. Podobnie jak w spotkaniu ze Strażakiem, gracze z Mierzymia źle rozpoczęli to spotkanie, bowiem przegrywali już 0:2. Jednak jeszcze przed przerwą doprowadzili do wyrównania. Najpierw po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Mikity, celnie głową uderzył Michał Kujawski. Po chwili ten sam zawodnik wykorzystał dogranie Jaśkiewicza i strzelając swoją drugą w meczu bramkę, doprowadził do wyrównania. Po przerwie uwidoczniła się przewaga A-klasowca, który grał jednak bardzo nieskutecznie i nadziewając się na kontry przeciwnika zremisował 4:4. Gole dla Wichru w drugiej części zdobyli Dawid Jaśkiewicz oraz Michał Kujawski, który zapisał na swoim koncie trzy trafienia.

Dzień później rywalem Wichru był przedstawiciel grupy trzeciej A-klasy Iskra Kłanino. Mimo dwóch znakomitych okazji Kujawskiego oraz Łaskiego i Mikity, pierwsza część nie przyniosła bramek. W drugiej niemoc strzelecka trwała dalej i mimo wielu doskonałych okazji Wicher zdobył „zaledwie” dwie bramki, autorstwa Michała Kujawskiego oraz przymierzanego do gry w zespole z Mierzymia Piotra Ściechowskiego. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:1.