Strona klubowa

Aktualności

Porażka na boisku lidera

• autor: Ludwiczek, 2011-10-02 16:57

W meczu siódmej kolejki koszalińskiej klasy A, Wicher Mierzym udał się na pojedynek wyjazdowy. Na boisku w Starym Jarosławiu przeciwnikiem naszej drużyny był lider rozgrywek Darpol Barzowice...

Od początku spotkania przewagę osiągnął bardziej doświadczony zespół z Barzowic. Gospodarze niedzielnego meczu mający w swoich szeregach tak doświadczonych i ogranych w wyższych ligach zawodników jak między innymi Andrzej Siarnecki czy Daniel Zimoch, szybko objął prowadzenie po strzale z bliskiej odległości. Goście szukali swego szczęścia w kontratakach bądź uderzeniach z dystansu. Z blisko trzydziestu metrów uderzył m.in. Jaśkiewicz, piłka powędrowała jednak ponad bramką. Po kilku minutach Darpol strzelił drugiego gola. Gdy wydawało się, że pierwsza część gry zakończy się dwubramkowym prowadzeniem lidera, kontaktową bramkę zdobyli goście. Podanie Krzysztofa Kilara, skutecznie wykorzystał Piotr Ściechowski i obie drużyny schodziły na przerwę przy stanie 2:1 dla zespołu z Barzowic.

Tempo gry na początku drugich 45 minut było bardzo szybkie. Oba zespoły miały swoje okazje do zdobycia kolejnych bramek. Mający w tej części dość sporą przewagę gospodarze razili jednak nieskutecznością bądź w bramce znakomicie spisywał się Radosław Oponowicz. Goście w tym fragmencie wyprowadzili dwie groźne kontry. Najpierw po błędzie golkipera rywali, ponad bramką uderzył Ściechowski. Chwilę później, po szybkim wyjściu z własnej połowy, tuż przed bramkarzem Darpolu znalazł się Jaśkiewicz. Golkiper gospodarzy odbił futbolówkę, a dobitka Kilara okazała się niecelna. W tej części gole nie padły i Darpol pokonał Wicher 2:1.