Wygrana w ostatnim sparingu

• autor: Ludwiczek, 2012-03-18 18:43

Ostatni mecz kontrolny przed rozpoczynającymi się w przyszłym tygodniu zmaganiami w grupie pierwszej koszalińskiej klasy A, rozegrali gracze Wichru Mierzym...

Ostatnim sparingpartnerem przed ligą był zespół Strażaka Świeszyno, rywalizujący w rozgrywkach Pomorskiej Ligi Oldbojów. Mecz rozegrano na boisku w Strzekęcinie.

Spotkanie od pierwszego gwizdka przebiegało pod dyktando drużyny z A-klasy, jednak groźnie pod bramką Strażaka robiło się przede wszystkim po strzałach z dystansu w wykonaniu Piotra Ściechowskiego oraz Patryka Wiśniewskiego. Po rzutach rożnych dwukrotnie niebezpiecznie głową uderzał Łukasz Mudryk. Pierwsze gole przyniósł ostatni kwadrans rywalizacji w pierwszej części. Otwierające trafienie, po wymanewrowaniu dwóch obrońców i wykorzystaniu sytuacji "sam na sam", zaliczył Dawid Jaśkiewicz. Po chwili po dośrodkowaniu Przemka Gotlipa, piłkę do siatki skierował Łukasz Łaski. Trzecią bramkę, strzałem z rzutu karnego, zdobył Piotr Ściechowski. Wcześniej w obrębie "szesnastki" Strażaka faulowany był Michał Pelc.

Drugie czterdzieści pięć minut od groźniejszych akcji rozpoczął Strażak. Uczestnik Pomorskiej Ligi Oldbojów miał doskonałą okazję na zdobycie gola, lecz strzał z rzutu karnego w dobrym stylu wybronił Robert Lewandowski. Po kilku minutach sędzia podyktował drugą w meczu "jedenastkę" dla Wichru, za przewinienie na Mateuszu Bogdziewiczu. Z "wapna" nie pomylił się Szymon Pilipiec i było 4:0. Kolejne minuty to serial niewykorzystanych okazji ze strony A-klasowca. Z dobrych pozycji piłki w siatce nie zdołali umieścić Mateusz Bogdziewicz oraz Bartosz Żukowski. Po rzutach rożnych, raz za razem w polu karnym rządził Łukasz Mudryk, lecz także bezskutecznie. Stan rywalizacji na 5:0 ustalił Dawid Jaśkiewicz.

Już za tydzień inauguracja wiosennych rozgrywek w grupie pierwszej koszalińskiej klasy A. Wicher uda się do Postomina, by tam zmierzyć się z miejscową Wieżą.