Strona klubowa

Aktualności

Nieudana inauguracja

• autor: Ludwiczek, 2012-03-26 14:27

Rundę rewanżową rozpoczęły zespoły występujące w grupie pierwszej koszalińskiej klasy A. Inauguracyjne spotkanie Wicher Mierzym rozegrał w Postominie, z miejscową Wieżą...

Pojedynek zakończył się wysoką wygraną gospodarzy 6:1. Początek meczu nie zapowiadał takiego przebiegu wydarzeń na boisku. W pierwszych dwóch kwadransach rywalizacji stroną przeważającą byli goście. Defensorzy Wieży mieli w tym fragmencie spotkania sporo pracy i dobrze wywiązywali się ze swoich obowiązków do około trzydziestej minuty. Wówczas bramkę dającą gościom prowadzenie zdobył Piotr Ściechowski. W ostatnich minutach pierwszej części doszło do całkowitego zwrotu akcji. Gospodarze błyskawicznie wyrównali, goście nie zdołali się otrząsnąć po stracie gola i błyskawicznie Wieża zdobyła dwie kolejne bramki.

Po zmianie stron, podobnie jak w pierwszych czterdziestu pięciu minutach, w początkowych fragmentach więcej z gry mieli goście. Kluczowy moment nastąpił w 65 minucie, gdy czerwoną kartkę ujrzał Szymon Pilipiec. Od tego momentu sytuacja Wichru stała się bardzo trudna. Wieża bezwzględnie wykorzystała grę z przewagą jednego zawodnika i zdobyła kolejne trzy gole.