Strona klubowa

Aktualności

Powtórka z Malechowa

• autor: Ludwiczek, 2012-10-15 19:19

Wicher Mierzym jechał na ligowe spotkanie do Kłanina ze sporymi nadziejami na kolejne zwycięstwo. Nadzieje zostały szybko rozwiane, bowiem na boisku rywala stawiło się zaledwie dziewięciu zawodników...

Dziesiątym graczem został trener zespołu i tym samym w Kłaninie doszło do powtórki z Malechowa, gdzie przed dwoma tygodniami Wicher w "dziesiątkę" walczył z liderem rozgrywek, Arkadią II. Taka sytuacja boli tym bardziej, iż tym razem rywalem była ostatnia drużyna tabeli, Iskra Kłanino.

Mimo osłabienia to goście lepiej prezentowali się pod względem czysto piłkarskim. Dłużej utrzymywali się przy piłce, starali się wymieniać wiele podań, a w pole karne gospodarzy posyłanych było wiele dośrodkowań. Kilka razy futbolówka znajdowała się pod nogami Michała Kłosińskiego, któremu nie udało się znaleźć drogi do siatki. Gospodarze postawili na szybkie transportowanie piłki długimi podaniami w okolice pola karnego Wichru. Ta taktyka przyniosła Iskrze dwa gole. Tuż przed przerwą, obrońca gospodarzy zagrał ręką w we własnym polu karnym i arbiter wskazał na jedenasty metr. Rzut karny wykorzystał Szymon Pilipiec.

Wicher znakomicie rozpoczął drugą część meczu. Bramkarza Iskry strzałem z szesnastu metrów pokonał Kacper Nehring. Od tego momentu goście osiągnęli widoczną przewagę, ale po upływie kilku minut, dwie kontry dały gospodarzom dwie kolejne gole. Grający w osłabieniu goście nie dali za wygraną i po dograniu Jaśkiewicza, piłkę w pustej bramce umieścił Łukasz Łaski. Kontaktowe trafienie wlało nadzieje w serca przyjezdnych na korzystny rezultat, jednak w końcówce Wicher nadział się na jeszcze jedną kontrę i uległ w Kłaninie Iskrze 3:5 (1:2).