Potrzebne przełamanie

• autor: Ludwiczek, 2013-04-29 20:07

Drugiej porażki w rundzie wiosennej koszalińskiej klasy A doznali w minioną niedzielę gracze Wichru Mierzym...

Na boisku w Bukowie Morskim przeciwnikiem Wichru był miejscowy Passat. W pierwszej części więcej z gry mieli goście. Gospodarze skupili się na posyłaniu długich piłek ze środkowych sektorów boiska i w ten sposób dwukrotnie zagrozili bramce strzeżonej przez Michała Kujawskiego. Przyjezdni pierwszą dobrą okazję stworzyli już po kilkudziesięciu sekundach gry, gdy po dograniu Piotra Kowalczyka bliski skierowania piłki do siatki był Łukasz Łaski. Wicher przeprowadzał wiele szybkich, oskrzydlających akcji, przede wszystkim prawą stroną boiska. Po jednej z takich akcji, centymetrów zabrakło Łukaszowi Łaskiemu, by sięgnąć futbolówkę i głową skierować ją do siatki. Na bramkę gości strzelali Piotr Mydlak i Piotr Kowalczyk. Ostatni z wymienionych stanął przed kolejną szansą, lecz w dobrej sytuacji, z bliskiej odległości uderzył zbyt lekko. Wicher objął prowadzenie za sprawą Norberta Kowalczyka. Napastnik gości wykorzystał błąd defensywy gospodarzy i pewnie skierował piłkę do pustej bramki. Passat wyrównał tuż przed końcem pierwszej części. Po stracie w bocznej strefie boiska, pomocnik gospodarzy posłał długą piłkę między obrońców i bramkarza, a gracz Passata sprytnym strzałem doprowadził do wyrównania.

Druga odsłona rozpoczęła się bardzo źle dla Wichru. Po prostej stracie tuż po rozpoczęciu gry, napastnik gospodarzy strzałem tuż przy słupku dał swojej drużynie prowadzenie. Po kilku minutach ten sam zawodnik zdobył trzeciego gola dla Passata. Goście w tej części nie stwarzali tak wielu strzeleckich okazji. Ponownie przed szansą stanął Piotr Kowalczyk, lecz będąc tuż przed bramką posłał futbolówkę wysoko nad poprzeczką. Kontaktową bramkę dla gości, po dośrodkowaniu Przemka Gotlipa, zdobył Szymon Pilipec. Do końca spotkania rezultat nie uległ już zmianie i Wicher uległ Passatowi 2:3.