Sezon dobiegł końca

• autor: Ludwiczek, 2013-06-28 14:54

W ubiegłym tygodniu rozgrywki zakończyły zespoły rywalizujące o punkty w koszalińskiej klasie A...

Ostatnich trzech meczów sezonu gracze Wichru Mierzym nie zaliczą do udanych. Po wysokich porażkach z rezerwami Victorii Sianów oraz Wrzosem Wrześnica, Wicher kończył rozgrywki wyjazdowym spotkaniem z LZS-em Kowalewice. Goście stawili się w Kowalewicach w zaledwie jedenastoosobowym zestawieniu. Dość powiedzieć, że z kadry występującej w rozgrywkach, pojawiło się jedynie siedmiu zawodników. Od pierwszego gwizdka zdecydowaną inicjatywę przejęli gospodarze, lecz razili nieskutecznością. Wicher dwukrotnie zagroził bramce LZS-u po stałych fragmentach gry oraz po dwójkowej akcji Szymona Pilipca i Jarka Mudryka. Ostatni z wymienionych uderzył minimalnie obok dalszego słupka.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Gospodarze często zagrażali bramce strzeżonej przez Michała Kujawskiego. Bramkarz gości był jednak tego dnia znakomicie dysponowany. Zespół z Kowalewic objął prowadzenie po mocnym strzale głową z bliższej odległości. Kilka minut później napastnik gospodarzy podwyższył prowadzenie swojej drużyny. W doliczonym czasie gry Wicher wyprowadził szybką kontrę. Prostopadłą piłkę w pole karne zagrał Jarek Mudryk. Dawid Jaśkiewicz wyprzedził obrońcę i wyłożył futbolówkę niepilnowanemu Szymonowi Pilipcowi. Gracz gości zbyt długo zwlekał jednak ze strzałem i obrońcy w porę zażegnali niebezpieczeństwo. Zamiast 2:1, po chwili mieliśmy 3:0. Gospodarze natychmiast przeprowadzili akcję, po której w podbramkowym zamieszaniu strzelili trzeciego gola.

Wicher Mierzym zakończył rozgrywki w klasie A na dziewiątej pozycji z dorobkiem dwudziestu trzech punktów. Najlepszym strzelcem zespołu został autor dwunastu bramek, Michał Pelc. Po sześć trafień dołożyli Kacper Nehring oraz Piotr Kowalczyk. Pierwszy z wymienionych został również najlepszym "asystentem", popisując się sześcioma otwierającymi podaniami. Pięć asyst zanotował Dawid Jaśkiewicz, po cztery Michał Kujawski oraz Piotr Kowalczyk.

W rozgrywkach zwyciężyła Arkadia II Malechowo, przed Wrzosem Wrześnica oraz Victorią II Sianów.