Sezon rozpoczęty od wygranej

• autor: Ludwiczek, 2013-08-12 20:59

Od zwycięstwa rozpoczęli sezon 2013/14 gracze Wichru Mierzym. W pierwszym oficjalnym meczu nowego sezonu, w spotkaniu pierwszej rundy Pucharu Polski edycji Koszalińskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej, Wicher zmierzył się z wyżej notowanym Bajgielem Będzino...

Bajgiel występuje na co dzień w grupie północnej koszalińskiej klasy okręgowej. A-klasowy Wicher nie miał nic do stracenia, co było widoczne w niedzielnym meczu.

Od pierwszego gwizdka stroną przeważającą byli bardziej doświadczeni goście, lecz nie przełożyło się to na stworzenie klarownych okazji do strzelenia gola. W bocznych sektorach boiska aktywni byli Łukasz Nadolny oraz Filip Kraszka, jednak ich akcje w porę były przerywane, bądź nie były wykańczane przez partnerów. Problemów ze skutecznością nie mieli za to gospodarze. Po dośrodkowaniu Patryka Wiśniewskiego, najsprytniej w polu karnym zachował się Piotr Kowalczyk, który głową skierował piłkę do siatki. Po chwili ten sam zawodnik uderzył ponad bramką. Groźnie na bramkę gości strzelali także Marcin Krzymiński i Szymon Pilipiec.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. W dalszym ciągu stroną przeważającą byli wyżej notowani podopieczni Tomasza Zasady. Dobrze w bramce spisywał się Michał Kujawski, w czym pomagała mu również linia obrony gospodarzy. Bramkarz Wichru skutecznie interweniował po groźnym strzale Filipa Kraszki. Wciąż groźny był także były gracz Gwardii Koszalin, Łukasz Nadolny.

W końcówce spotkania gospodarze zadali dwa decydujące ciosy. Oba wyprowadził Piotr Kowalczyk, skutecznie wykańczając zagrania z głębi pola.

W meczu pierwszej rundy Pucharu Polski edycji KOZPN, Wicher Mierzym ograł Bajgiel Będzino 3:0 (1:0).

Skład Wichru: Michał Kujawski- Andrzej Redloch, Dawid Jaśkiewicz, Przemek Borys, Szymon Pilipiec- Patryk Wiśniewski (Michał Pelc), Artur Motyl (Kacper), Łukasz Mudryk, Jarek Mudryk- Piotr Kowalczyk, Marcin Krzymiński (Damian Kowalczyk)