Porażka na inaugurację

• autor: Ludwiczek, 2013-08-26 21:10

W minioną niedzielę koszalińska klasa A rozpoczęła sezon 2013/14. W pierwszej kolejce meczów przeciwnikiem Wichru Mierzym był spadkowicz z klasy okręgowej, zespół Błękitnych Stary Jarosław...

Spotkanie znakomicie ułożyło się dla Wichru. Już w pierwszej akcji Piotr Kowalczyk uciekł jednemu z obrońców, lecz w sytuacji "sam na sam" uderzył obok słupka. Po kilku minutach gospodarze objęli prowadzenie. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, futbolówkę sprytnie strącił Kacper Kudelski, czym całkowicie zmylił bramkarza gości. Na bramkę Błękitnych groźnie z dystansu strzelali również Nehring, Łukasz Mudryk oraz Artur Motyl. W kolejnych minutach zarysowała się przewaga przyjezdnych. Najpierw po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, jeden z zawodników gości ubiegł wychodzącego z bramki Michała Kujawskiego, następnie po problematycznym rzucie karnym za zagranie ręką, goście objęli prowadzenie.

Druga część mogła znakomicie ułożyć się dla gospodarzy. Po zagraniu z prawej strony pola karnego, z bliskiej odległości w słupek trafił Piotr Kowalczyk. Po chwili arbiter podyktował kolejną "jedenastkę" za zagranie ręką i Błękitni prowadzili już 3:1. Końcówka to ciągła wymiana cios za cios. Po stronie gospodarzy dwóch znakomitych sytuacji nie wykorzystał Kowalczyk. Goście odpowiedzieli dwoma-trzema groźnymi akcjami, lecz razili nieskutecznością. W końcu do siatki trafił Piotr Kowalczyk i mieliśmy emocjonującą końcówkę, w której gole już nie padły. Wicher uległ Błękitnym Stary Jarosław 2:3.