Strona klubowa

Aktualności

Pożegnanie z Pucharem Polski

• autor: Ludwiczek, 2013-08-29 21:46

W meczu drugiej rundy rozgrywek o Puchar Polski edycji Koszalińskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej, Wicher Mierzym uległ występującemu w lidze okręgowej (stara V liga) Gryfowi Polanów i pożegnał się z dalszą rywalizacją...

Zdecydowanym faworytem spotkania byli występujący dwie klasy rozgrywkowe wyżej gracze z Polanowa. Mimo to, w pierwszej części bramek nie zobaczyliśmy. Mądrze broniący się gospodarze nie pozwolili gościom na stworzenie sobie stuprocentowych okazji do zdobycia gola. Na bramkę strzeżoną przez Damiana Turowskiego oddali wiele strzałów z dystansu, które w większości w bezpiecznej odległości mijały światło bramki.

Podobny obraz gry widzieliśmy w drugiej połowie pojedynku. Wiele kontrowersji zarówno jednej, jak i drugiej drużyny, wzbudzały decyzje arbitra, który wprowadzał na boisku wiele nerwowości i nieporozumień. Gryf objął prowadzenie dopiero po skutecznie wykonanym rzucie karnym, co do którego gospodarze mieli wiele zastrzeżeń. W kolejnych minutach goście podkręcili tempo. Kolejna bramka z rzutu karnego oraz czerwona kartka dla Patryka Wiśniewskiego, miały olbrzymi wpływ na przebieg spotkania w jego końcówce. Gryf pokonał Wicher 5:0 (0:0). Bliski strzelenia honorowej bramki był Przemysław Borys, po którego uderzeniu z rzutu wolnego futbolówka odbiła się od poprzeczki.