Powrót z dalekiej podróży

• autor: Ludwiczek, 2013-09-01 17:41

W drugim ligowym meczu nowego sezonu w koszalińskiej klasie A, Wicher Mierzym zremisował na wyjeździe z Wieżą Postomino 3:3...

Spotkanie lepiej rozpoczęli gospodarze. Goście mieli olbrzymie problemy ze skonstruowaniem składnych akcji, co było wodą na młyn dla zawodników Wieży, którzy długimi podaniami siali spustoszenie w linii obronnej zespołu gości. Z kilku okazji wykorzystali dwie i dość pewnie prowadzili 2:0. Ze strony Wichru przed szansami na strzelenie gola stawali Michał Nehring oraz Piotr Kowalczyk, lecz żaden z ofensywnych graczy gości nie zdołał skierować piłki do siatki.

Druga część pojedynku miała zupełnie inny przebieg. Od pierwszych sekund po zmianie stron na murawie pojawili się Marcin Krzymiński, Patryk Wiśniewski oraz Michał Zieliński. Wicher przejął inicjatywę i już po kilku minutach kontaktową bramkę zdobył Marcin Krzymiński. Goście atakowali, lecz nie ustrzegli się błędu, po którym miejscowi strzelili trzeciego gola.

Wraz z upływającym czasem pod bramką gospodarzy coraz częściej dochodziło do zagrożenia. W "szesnastce" Wieży często tworzyło się spore zamieszanie. Po jednym z nich bramkarza gospodarzy pokonał Michał Nehring. Wicher dążył do strzelenia wyrównującego gola. Swoje szanse mieli Piotr Kowalczyk oraz Marcin Krzymiński. Siedem minut przed końcem do wyrównania doprowadził Piotr Kowalczyk. Końcówka spotkania była bardzo emocjonującą. Najpierw gości od straty gola uratował Damian Turowski, który wygrał pojedynek "sam na sam" z napastnikiem gospodarzy. Po chwili w podobnej sytuacji po drugiej stronie boiska znalazł się Marcin Krzymiński. Napastnik Wichru minął bramkarza, lecz zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału i niebezpieczeństwo w porę zażegnał jeden z obrońców.