Na własne życzenie

• autor: Ludwiczek, 2013-09-09 20:38

Niecodzienny przebieg miało spotkanie trzeciej kolejki koszalińskiej klasy A pomiędzy Wichrem Mierzym a rezerwami Arkadii Malechowo...

Mecz znakomicie rozpoczął się dla gospodarzy. Choć optyczną przewagę posiadali gracze z Malechowa, to gospodarze znacznie częściej zagrażali bramce przeciwnika. Już po dziesięciu minutach Wicher prowadził 2:0. Najpierw błąd defensywy wykorzystał Piotr Kowalczyk, po chwili piłkę z prawej strony boiska otrzymał Marcin Krzymiński i po rykoszecie od obrońcy zdobył drugiego gola. Podrażnieni goście ruszyli odważnie do ataku. Defensywa gospodarzy miała wiele pracy, ale to Wicher stwarzał kolejne okazje. Bliscy wpisania się na listę strzelców byli Krzymiński oraz Michał Nehring. Ostatni z wymienionych wyszedł w kolejnych minutach z szybką kontrą, po której gospodarze objęli trzybramkowe prowadzenie. Wydawało się, że miejscowym nie może już przydarzyć się nic złego. A jednak. Jeszcze przed przerwą arbiter podyktował dla gości dwa rzuty karne, które pewnie zostały wykorzystane i druga część zapowiadała się niezwykle ciekawie.

Od pierwszych minut po zmianie stron przyjezdni przejęli zdecydowaną inicjatywę. Gracze z Malechowa mieli zbyt wiele miejsca w środku pola, co przekładało się na ilość groźnych zagrań w okolice pola karnego gospodarzy. W szeregach Arkadii przebudził się Wojciech Terlecki. Były zawodnik takich klubów jak Drawa Drawsko Pomorskie czy Gwardia Koszalin zdobył dwie bramki i goście objęli prowadzenie. W ostatnich minutach gospodarze zaczęli wreszcie stwarzać strzeleckie sytuacje. Po podaniu Krzymińskiego, okazji nie zmarnował Kowalczyk i cztery minuty przed końcowym gwizdkiem mieliśmy remis. Po chwili w polu karnym faulowany był Nehring. "Jedenastka" dla Wichru! Do piłki podszedł Przemysław Borys, którego intencje wyczuł niestety golkiper gości. Zamiast prowadzenia gospodarzy, w doliczonym czasie gry zwycięskiego gola dla przyjezdnych zdobył Terlecki. Wicher- Arkadia II 4:5 (3:2)