Remis w Sławnie

• autor: Ludwiczek, 2013-09-16 20:26

W meczu czwartej kolejki koszalińskiej klasy A, Wicher Mierzym zremisował na wyjeździe z Basztą Sławno 1:1...

Goście pojawili się w Sławnie w mocno osłabionym składzie. Z powodu kłopotów zdrowotnych bądź innych względów, w składzie Wichru zabrakło m.in. braci Mudryków, Piotra Kowalczyka, Wiśniewskiego, Redlocha, Marcina Krzymińskiego czy Przemka Borysa. Jedynymi graczami rezerwowymi byli wciąż zmagający się z urazami Szymon Pilipiec i Łukasz Łaski.

Mimo znacznych osłabień przyjezdni z nadzieją wyszli na niedzielne spotkanie. Już w pierwszej akcji lewą stroną urwał się Michał Nehring, zagrał wzdłuż bramki do Kamila Łańko, lecz ten mając przed sobą tylko bramkarza nie trafił czysto w futbolówkę. W kolejnych minutach gra toczyła się głównie w środku pola. Optyczną przewagę posiadali gospodarze, lecz ich strzały były na ogół niecelne bądź udanie interweniował Michał Kujawski. Bardziej klarowne okazje w tej części tworzyli goście. Po zagraniu z lewej strony pola karnego Piotra Mydlaka, w znakomitej sytuacji wprost w bramkarza strzelił Nehring. Po blisko trzydziestu minutach Wicher objął prowadzenie. Z rzutu rożnego dośrodkował Mydlak, jeden z graczy gości uderzył głową na bramkę, Witkowski odbił piłkę, a do pustej bramki skierował ją Krzysiek Wróblewski. Gospodarze próbowali natychmiast odpowiedzieć. Po jednym ze strzałów przyjezdnych od straty gola uratowała poprzeczka.

Po zmianie stron zdecydowaną inicjatywę przejęli gracze Baszty. Po dwóch ofensywnych zmianach gospodarze stworzyli sobie szereg okazji do strzelenia gola. Opadający z sił goście z każdą upływającą minutą z trudem przeciwstawiali się napierającym miejscowym. Do wyrównania doprowadził Chmielewicz. Kilka minut później napastnik gospodarzy znalazł się tuż przed Kujawskim, lecz górą w tym pojedynku był bramkarz Wichru. W innej sytuacji po strzale głową Gondka futbolówka odbiła się od słupka. Goście rzadziej, aniżeli w pierwszej części, zagrażali bramce Baszty. Swoich szans szukali Mydlak oraz Szymon Pilipiec. Do końca spotkania spotkania nie uległ już zmianie i Wicher zremisował w Sławnie z Basztą 1:1.