Porażka z Płomieniem

• autor: Ludwiczek, 2013-10-15 20:33

W meczu ósmej kolejki koszalińskiej klasy A, Wicher Mierzym uległ Płomieniowi Jeżyczki 2:5...

Spotkanie rozgrywane było w trudnych warunkach atmosferycznych, przy mocno nasiąkniętej wodą murawie oraz przy momentami rzęsiście padającym deszczu. Rośli goście z łatwością wygrywali pojedynki fizyczne, szczególnie w powietrzu. Po kilku minutach gry miejscowi objęli prowadzenie. Do pozycji "jeden na jeden" z bramkarzem Płomienia doszedł Patryk Wiśniewski i sprytnym strzałem otworzył stan rywalizacji. Goście dość szybko wyrównali. Po prostopadłym zagraniu, jeden z graczy przyjezdnych nie zmarnował sytuacji "sam na sam". Kilkadziesiąt sekund później Płomień objął prowadzenie i trzeba przyznać, że goście co mieli to wykorzystali i zdobyli w ten sposób dwa gole. Wicher miał okazje do wyrównania, lecz bramkarza przyjezdnych nie zdołali pokonać Michał Nehring i Michał Cieśliński.

Gospodarze rozpoczęli drugą część z olbrzymim animuszem. Już kilka chwil po wznowieniu gry w poprzeczkę trafił Michał Nehring. Po kwadransie miała miejsce nieprzyjemna sytuacja. Ostro zaatakowany przez rywala Michał Nehring dał się sprowokować, za co otrzymał czerwoną kartkę i Wicher kończył spotkanie w osłabieniu. Przez pierwsze minuty po tym zdarzeniu na murawie nie było widać straty jednego zawodnika. Gospodarze atakowali, a z bliskiej odległości w słupek trafił Piotr Kowalczyk. Swoje szanse mieli również Szymon Pilipiec, Łukasz Łaski oraz Piotr Mydlak. Miejscowi nadziali się jednak na kontrę, po której Płomień zdobył trzeciego gola. Po kilku minutach do siatki gości trafił Piotr Mydlak i mieliśmy ciekawą końcówkę, w której gospodarze postawili wszystko na jedną kartę, co wykorzystali goście, strzelając po kontrach dwie kolejne bramki.

Wicher Mierzym- Płomień Jeżyczki 2:5 (1:2)