Strona klubowa

Aktualności

Zwycięstwo!

• autor: Ludwiczek, 2013-10-20 19:11

W meczu dziewiątej kolejki koszalińskiej klasy A, Wicher Mierzym zmierzył się na wyjeździe z Passatem Bukowo Morskie...

Przez niemal całe spotkanie optyczną przewagę posiadali przyjezdni. Gospodarze skupili się głównie na szybkim transportowaniu piłki w pole karne Wichru, czym niejednokrotnie siali spustoszenie w szeregach obronnych gości. Od pierwszych minut nasz zespół stwarzał sobie okazje do strzelenia gola. Najpierw dwukrotnie bramce gospodarzy zagroził Piotr Kowalczyk. Po ponad dwudziestu minutach Wicher objął prowadzenie, po silnym strzale z dalszej odległości. Miejscowi natychmiast wyrównali. Po kolejnym z długich zagrań i nieporozumieniu środkowych obrońców, piłkę do siatki skierował Noworolnik. Bramka ta uskrzydliła gospodarzy, którzy w kolejnych minutach często gościli w polu karnym Wichru, a po jednym ze strzałów przyjezdnych od straty gola uratowała poprzeczka. Po słabszym fragmencie meczu, goście ponownie zaczęli zagrażać bramce gospodarzy. Po dograniu Łukasza Łaskiego, sytuacji "sam na sam" nie zmarnował Patryk Wiśniewski. W kolejnych minutach Wicher miał następne okazje. Dwukrotnie przed szansą na strzelenie gola stanął Łukasz Łaski, raz Piotr Kowalczyk.

Druga połowa rozpoczęła się od niecelnego strzału Patryka Wiśniewskiego. Chwilę później z prawej strony dograł Szymon Pilipiec, a piłkę do siatki skierował Piotr Kowalczyk. Podobnie jak w pierwszej części, już po kilkudziesięciu sekundach gospodarze strzelili kontaktową bramkę. W odpowiedzi, przed kolejną szansą stanął Wiśniewski, lecz w sytuacji "sam na sam" uderzył zbyt lekko. Z linii "szesnastki" groźnie uderzał również Artur Motyl. Po chwili piłkę do własnej bramki skierował jeden z obrońców i Wicher prowadził 4:2. Następnie dwie kolejne szanse miał Piotr Kowalczyk. Co się odwlecze... Po kilku minutach napastnik gości zrehabilitował się za niewykorzystane sytuacje i dwukrotnie trafił do siatki. Siódmą bramkę, po dośrodkowaniu Jaśkiewicza i błędzie obrońców, zdobył Szymon Pilipiec. W ostatnich sekundach gospodarze wykorzystali rozluźnienie gości i strzelili trzeciego gola.

Passat Bukowo Morskie- Wicher Mierzym 3:7 (1:2)