Strona klubowa

Aktualności

Wygrana z Orłem

• autor: Ludwiczek, 2013-10-27 20:36

Drugie z rzędu zwycięstwo w rozgrywkach koszalińskiej klasy A odnieśli gracze Wichru Mierzym...

W meczu dziesiątej kolejki Wicher podejmował na swoim boisku zespół Orła Smardzewo. Spotkanie było wyrównanym widowiskiem. W początkowych fragmentach pojedynku żadnej z drużyn nie udało się stworzyć klarownych okazji do strzelenia gola. Po blisko dwudziestu pięciu minutach gry goście objęli prowadzenie. Na mocno nasiąkniętym wodą boisku futbolówka wyślizgnęła się rąk bramkarza miejscowych i gracz Orła pewnie skierował piłkę do pustej bramki. Gospodarze próbowali się odgryźć, lecz strzały Piotra Kowalczyka nie sprawiły bramkarzowi gości większych problemów. Tuż przed przerwą pomocnik przyjezdnych znalazł się w sytuacji "sam na sam" i Orzeł prowadził do przerwy 2:0.

Druga część spotkania zdecydowanie należała do gospodarzy. Podrażnieni miejscowi znacznie poprawili swoją grę, częściej zagrażali bramce strzeżonej przez Jacka Nadanego i na efekty nie było trzeba długo czekać. Po zmianie sposobu rozgrywania rzutów rożnych, na listę strzelców wpisali się Łukasz Mudryk oraz Nehring. Po kilku minutach drugi z wymienionych miał kolejną szansę, lecz w sytuacji "sam na sam" uderzył obok słupka. Groźnie z dalszej odległości uderzali Jarek Mudryk oraz Artur Motyl. Gospodarze nie zwalniali tempa. Kolejne dwa gole dołożył Nehring i Wicher objął dwubramkowe prowadzenie. Tuż przed końcowym gwizdkiem kropkę nad "i" mógł postawić wprowadzony kilka chwil wcześniej Szymon Musiałek, lecz piłka po jego strzale odbiła się od słupka.

Wicher Mierzym- Orzeł Smardzewo 4:2 (0:2)