Podsumowanie roku 2008- część I

• autor: Ludwiczek, 2009-01-14 17:39
Podsumowanie gry juniorów starszych klubu Wicher/Hajka Mierzym na przełomie marca oraz kwietnia w 2008 roku

16 marca--> Olimpik/Mieszko Warszkowo- Wicher/Hajka Mierzym 1:1

Głupio stracone punkty. Nasz zespół posiadał olbrzymią przewagę (mimo tego że skład uzbieraliśmy tuż tuż przed wyjazdem i dziwnie go ustawiliśmy), ale fatalna skuteczność pod bramką rywala i groźne jego kontry, przy złej grze obrony (pierwszy i ostatni mecz grała w tym ustawieniu), sprawiały, że mecz do samego końca był nerwowy.  Bramkę dla naszego zespołu strzelił pięknym strzałem z 20 metrów pod poprzeczkę- Damian Kowalczyk.

5 kwietnia--> Gwardia Koszalin- Wicher/Hajka Mierzym 8:1

Mecz z liderem rozgrywek, zespołem który przez cały sezon niezagrożenie zajmował pierwszą pozycję w lidze, często gromiąc swoich przeciwników. Gospodarze od samego początku ostro ruszyli na nasz zespół, ale mieli olbrzymie problemy ze skutecznością bądź dobrze spisywał się nasz bramkarz- Artur Jełkaszew. My za to staraliśmy się wyprowadzać kontry. Po jednej z nich, kiedy to po rajdzie prawą stroną Dawida Jaśkiewicza, piłkę spod nóg wybił mu ostatni obrońca gospodarzy, mieliśmy rzut rożny. Po dośrodkowaniu wcześniej wymienionego zawodnika, obrońcy za krótko wybili piłkę, doszedł do niej Szymon Pilipiec i strzałem z 18 metrów pokonał bramkarza Gwardii. Niespodzianka! Po tej bramce jednak, Gwardziści wzięli się do roboty i do przerwy zdobyli trzy bramki. Druga połowa to już dominacja gospodarzy. Nasz zespół bronił się mądrze i do 82 minuty utrzymywał się jeszcze wynik 4:1. Jednak w ostatnich minutach zabrakło nam sił i mecz się skończył wynikiem 8:1.

19 kwietnia--> Legion Dobrzyca- Wicher/Hajka Mierzym 0:8

To było jedno z najlepszych spotkań jakie rozegraliśmy w poprzednim sezonie. Mecz z bezpośrednim rywalem w tabeli było jednostronnym widowiskiem i mogło się zakończyć  o wiele wyższym zwycięstwem naszego zespołu. Od samego początku zdobyliśmy olbrzymią przewagę i grało się łatwiej po szybko strzelonej bramce z rzutu karnego przez Marcina Krzymińskiego. Piękną bramkę strzelił Łukasz Łaski, kiedy to próba dośrodkowania z prawej strony boiska, zamieniła się w strzał i zaskoczyła bramkarza gospodarzy. Bramki w tym spotkaniu zdobyli: 3 Marcin Krzymiński, 2 Dawid Jaśkiewicz, Łukasz Łaski, Michał Nehring oraz Łukasz Mudryk (po rajdzie przez całe boisko, zakończonym strzałem z 16 metrów).

26 kwietnia--> Wicher/Hajka Mierzym- Mechanik Bobolice 2:4

Bardzo zacięte, emocjonujące spotkanie zagraliśmy z jedną z czołowych drużyn rozgrywek. Na samym początku mecz mieliśmy dwie dobre okazje. Najpierw dobrze wyłożonej piłki przez Dawida Jaśkiewicza, nie wykorzystał Marcin Krzymiński. Jednak kilka minut później ten sam zawodnik już nie zawiódł i w sytuacji sam na sam pokonał bramkarza gości. W kolejnych minutach gra "cios za cios", ale nasz zespół nie wykorzystywał dobrych okazji, a obrona popełniała rażące błędy (brak w tym meczu 2 podst. obrońców- braci Zielińskich) i do przerwy przegrywaliśmy 1:2. Druga część gry bliźniacza do pierwszej. Oba zespoły atakowały, goście strzelili dwie bramki, my jedną, chociaż mieliśmy wiele okazji. Drugą bramkę zdobył Marcin Krzymiński.