Strona klubowa

Aktualności

Czwarte miejsce w Sianowie

• autor: Ludwiczek, 2009-03-07 17:32
Dzisiaj w Sianowie oraz Skibnie rozegrany został XXVII turniej juniorów im. Jerzego Kowalskiego. W zawodach uczestniczyły drużyny miejscowej Victorii, Wybrzeża Biesiekierz, Gryfa Polanów oraz Wicher- Hajka Mierzym. Mecze rozgrywane były systemem każdy z każdym, dwa razy po 20 minut.  Nasza drużyna zajęła czwarte... ostatnie miejsce.

W pierwszym spotkaniu zmierzyliśmy się z drużyną gospodarzy turnieju. Pierwsza część gry dosyć wyrównana, ale groźniejsze akcje przeprowadzała Victoria. Druga połowa to lekka przewaga naszego zespołu, a bramki traciliśmy w momentach, kiedy to my większą część czasu przebywaliśmy na połowie Victorii. Stracone głupio bramki, najpierw po nieporozumieniu obrońców, potem po błedzie naszego bramkarza i przegrywamy 0:2.

Na kolejne dwa mecze udaliśmy się do Skibna. Najpierw rozegraliśmy pojedynek z Wybrzeżem Biesiekierz. Spotkanie od samego początku przebiegało po myśli naszego przeciwnika, ale my nie zamierzaliśmy składać broni i odpowiadaliśmy groźnymi kontrami, jednak pod bramką zawsze czegoś brakowało i ponownie porażka 0:2. W ostatnim meczu zmagań zmierzyliśmy się z Gryfem Polanów. Pierwsze minuty to lepsza gra zespołu z Polanowa, który prowadził już 2:0. Jednak od momentu straty drugiej bramki, zaczeliśmy grać lepiej i w końcówce pierwszej części gry mieliśmy kilka dobrych okazji, ale wykorzystaliśmy tylko jedną. Szybko rozegrany pośredni rzut wolny i bramka z bliskiej odległości Michała Nehringa. Druga połowa to duża przewaga naszego zespołu, ale ponownie zawodziła skuteczność, dobrych okazji strzeleckich nie wykorzystali Szymon Pilipiec oraz Łukasz Łaski. Jednak w odpowiedniej chwili odblokował się ten pierwszy i spotkanie zakończyło się wynikiem 2:2.

Wyniki: Wicher- Victoria 0:2, Wybrzeże- Gryf 2:0, Wicher- Wybrzeże 0:2, Victoria- Gryf 3:1, Wicher- Gryf 2:2, Victoria- Wybrzeże 1:1

Końcowa kolejność: 1. Victoria 2. Wybrzeże 3.Gryf 4. Wicher

Pomimo zajęcia czwartego miejsca, gra wcale nie była taka zła, zważywszy, że były to nasze pierwsze występy w tym roku. Widoczne były błędy (szkoda szczególnie tych, po których padały bramki) i wiele niedokładności, ale były też momenty bardzo dobrej gry.